  • V375B2E100BN
V375B2E100BN
advertisement
Manufacturer No:
V375B2E100BN
HK JDW NO:
834-V375B2E100BN
Step5Bar-code shipping tag
V375B2E100BN
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MINI (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Base Part Number
    V375B2E100
  • Pin Count
  • Efficiency
    74.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    2V
  • Max Output Current
    50A
  • Voltage - Output 1
    2V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm