  • V375B3V3T100BL2
V375B3V3T100BL2
advertisement
Manufacturer No:
V375B3V3T100BL2
HK JDW NO:
834-V375B3V3T100BL2
Step5Bar-code shipping tag
V375B3V3T100BL2
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Base Part Number
    V375B3V3T100
  • Pin Count
  • Efficiency
    79.2%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    30.3A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm