  • V375C15T150BK
V375C15T150BK
advertisement
Manufacturer No:
V375C15T150BK
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-V375C15T150BK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
V375C15T150BK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P7
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Output Voltage
    15V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Analog IC - Other Type
    DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
  • Input Voltage (Min)
    250V
  • Input Voltage (Max)
    425V
  • Total Power Output-Max
    150W
  • Output Voltage-Max
    16.5V
  • Output Voltage-Min
    1.5V