  • V375C28M150BN3
V375C28M150BN3
advertisement
Manufacturer No:
V375C28M150BN3
HK JDW NO:
834-V375C28M150BN3
Step5Bar-code shipping tag
V375C28M150BN3
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V375C28M150
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    5.36A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    36.83mm