  • V375C28T150BL3
V375C28T150BL3
advertisement
Manufacturer No:
V375C28T150BL3
HK JDW NO:
834-V375C28T150BL3
Step5Bar-code shipping tag
V375C28T150BL3
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.65 H 57.9mmx36.8mmx16.5mm
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V375C28T150
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Max Output Current
    5.36A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Current - Output (Max)
    5.36A
  • Min Input Voltage
    250V
  • Max Input Voltage
    425V
  • Height
    16.51mm
  • Length
    57.912mm
  • Width
    36.83mm