  • V48C28T150BG3
V48C28T150BG3
advertisement
Manufacturer No:
V48C28T150BG3
HK JDW NO:
834-V48C28T150BG3
Package:
Quarter Brick
Step5Bar-code shipping tag
V48C28T150BG3
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V48C28T150
  • Pin Count
    7
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P7
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    5.36A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    36.83mm