  • V72B15T250BG
V72B15T250BG
advertisement
Manufacturer No:
V72B15T250BG
HK JDW NO:
834-V72B15T250BG
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V72B15T250BG
  • Base Part Number
    V72B15T250
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    86.3%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    110V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    16.67A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Input Voltage-Nom
    72V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (250W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    250W
  • Max Power Dissipation
    250W