  • V72C3V3T75BL3
V72C3V3T75BL3
advertisement
Manufacturer No:
V72C3V3T75BL3
HK JDW NO:
834-V72C3V3T75BL3
Step5Bar-code shipping tag
V72C3V3T75BL3
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (75W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    75W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Base Part Number
    V72C3V3T75
  • Efficiency
    82.3%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    110V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    22.73A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Input Voltage-Nom
    72V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    36.83mm