  • VAOL-10GWY4
VAOL-10GWY4
advertisement
Manufacturer No:
VAOL-10GWY4
HK JDW NO:
894-VAOL-10GWY4
Package:
Radial
Datasheet:
VAOL-10GWY4
Description:
Standard LEDs - Through Hole White Water Clear 8000mcd
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VAOL-10GWY4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.5V
  • Viewing Angle
    30°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Luminous Intensity
    8 cd
  • Millicandela Rating
    8000mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Lens Color
    Colorless
  • Height
    13mm