  • VBSD1-S5-S12-DIP
VBSD1-S5-S12-DIP
advertisement
Manufacturer No:
VBSD1-S5-S12-DIP
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VBSD1-S5-S12-DIP
Package:
7-DIP Module, 4 Leads
Datasheet:
VBSD1-S5-S12-DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VBSD1-S5-S12-DIP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module, 4 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    VBSD1-DIP (1W)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.50Lx0.39W x 0.30 H 12.8mmx10.0mmx7.7mm
  • Feature
    SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    83mA
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Output Power
    1W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    7.62mm