  • VCE20US12
VCE20US12
advertisement
Manufacturer No:
VCE20US12
HK JDW NO:
906-VCE20US12
Datasheet:
VCE20US12
Description:
AC-DC, 20W, PCB MOUNT, ITE & HOU
Step5Bar-code shipping tag
VCE20US12
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VCE20US12.
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    VCE20 (20W)
  • Size / Dimension
    2.60Lx1.30W x 0.92 H 66.0mmx33.0mmx23.4mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    20W
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    1.67A
  • Voltage - Input
    85V~305VAC
  • Line Regulation
    1%