  • VCE40US09
VCE40US09
advertisement
Manufacturer No:
VCE40US09
HK JDW NO:
906-VCE40US09
Datasheet:
VCE40US09
Description:
AC-DC, 40W, PCB MOUNT, ITE & HOU
Step5Bar-code shipping tag
VCE40US09
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VCE40US09.
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    VCE40 (40W)
  • Size / Dimension
    3.46Lx1.50W x 1.12 H 87.9mmx38.1mmx28.5mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    40W
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Current - Output (Max)
    4.44A
  • Voltage - Input
    85V~305VAC
  • Line Regulation
    1%
  • Load Regulation
    2%