  • VCUT15A1-SD0-G4-08
VCUT15A1-SD0-G4-08
advertisement
Manufacturer No:
VCUT15A1-SD0-G4-08
HK JDW NO:
866-VCUT15A1-SD0-G4-08
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD PROTECTION DIODE CLP060315V;
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VCUT15A1-SD0-G4-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    CLP0603
  • Mfr
    Vishay General Semiconductor - Diodes Division
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    15.8V
  • Power - Peak Pulse
    65W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.5A (8/20μs)
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    26V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V (Max)
  • Bidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    5.5pF @ 1MHz