  • VE-21K-CV-S
VE-21K-CV-S
advertisement
Manufacturer No:
VE-21K-CV-S
HK JDW NO:
834-VE-21K-CV-S
Step5Bar-code shipping tag
VE-21K-CV-S
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    VE-200™ (150W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    32V
  • Output Voltage
    40V
  • Max Output Current
    3.75A
  • Voltage - Output 1
    40V
  • Voltage - Input (Min)
    21V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    13.208mm