  • VE471M0GTR0810
VE471M0GTR0810
advertisement
Manufacturer No:
VE471M0GTR0810
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VE471M0GTR0810
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% 290mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VE471M0GTR0810
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Ripple Current
    290mA
  • Dissipation Factor
    0.42 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    8.4mm
  • Length
    10mm