  • VEJ3R3M2ETR1313
VEJ3R3M2ETR1313
advertisement
Manufacturer No:
VEJ3R3M2ETR1313
HK JDW NO:
3891-VEJ3R3M2ETR1313
Description:
3.3μF Capacitor 20% 60mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VEJ3R3M2ETR1313
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Ripple Current
    60mA
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Height
    13mm
  • Length
    13.5mm