  • VFD022EL43A
VFD022EL43A
advertisement
Manufacturer No:
VFD022EL43A
HK JDW NO:
216-VFD022EL43A
Package:
Datasheet:
VFD022EL43A
Description:
Delta VFD-EL Inverter Drive 2.2 kW with EMC Filter, 3-Phase In, 380480 V ac, 7.1 A, 0600Hz Out
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VFD022EL43A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Series
    VFD-EL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Module
  • Power Rating
    2.2kW
  • Voltage - Supply
    460VAC
  • Current Rating
    7.1A
  • Operating Supply Voltage
    480V
  • Interface
    RS-485
  • Current - Output
    5.5A
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Variable Frequency Drive (VFD)
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    2200W
  • Length
    100mm