  • VI-21M-EY-S
VI-21M-EY-S
advertisement
Manufacturer No:
VI-21M-EY-S
HK JDW NO:
834-VI-21M-EY-S
Step5Bar-code shipping tag
VI-21M-EY-S
  • Operating Temperature
    -10°C~85°C
  • Series
    VI-200™ (50W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
    Not Qualified
  • Approval Agency
    UL; CE; VDE; CSA; TUV; BABT
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    32V
  • Output Voltage
    10V
  • Max Output Current
    5A
  • Voltage - Output 1
    10V
  • Voltage - Input (Min)
    21V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Protections
    THERMAL; CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Height
    13.208mm