  • VI-PCW12-EVW-H1
VI-PCW12-EVW-H1
advertisement
Manufacturer No:
VI-PCW12-EVW-H1
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-VI-PCW12-EVW-H1
Quantity:
In Stock : 4149
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VI-PCW12-EVW-H1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    15
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X15
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, TUV, UL, VDE, CSA, IEC
  • Output Voltage
    12V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Analog IC - Other Type
    DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
  • Protections
    OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Input Voltage (Min)
    18V
  • Input Voltage (Max)
    36V
  • Output Voltage-Max
    13.2V
  • Output Voltage-Min
    10.8V