  • VI2101550000G
VI2101550000G
advertisement
Manufacturer No:
VI2101550000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-VI2101550000G
Purchasing and Inquiry
VI2101550000G Overview
VI2101550000G Features
21-500 series
VI2101550000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek VI2101550000G Terminal Blocks applications.
  • Refrigeration control
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Embedded systems
  • Communication
  • Measuring & Control Technology
  • Military Technology
  • Data Technology
Step5Bar-code shipping tag
VI2101550000G
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Copper Alloy - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    21-500
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    12-28 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    16A
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)