  • VJ0201A8R2DXACW1BC
VJ0201A8R2DXACW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0201A8R2DXACW1BC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ0201A8R2DXACW1BC
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
VJ 8.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0201A8R2DXACW1BC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Depth
    300μm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    330μm
  • Length
    600μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm