  • VJ0402A181JEAAO
VJ0402A181JEAAO
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402A181JEAAO
HK JDW NO:
877-VJ0402A181JEAAO
Datasheet:
VJ0402A181JEAAO
Description:
VJ 180pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402A181JEAAO
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    180pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm