  • VJ0402A220KEAAO
VJ0402A220KEAAO
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402A220KEAAO
HK JDW NO:
877-VJ0402A220KEAAO
Datasheet:
VJ0402A220KEAAO
Description:
VJ 22pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402A220KEAAO
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm