  • VJ0402A560JXXAC
VJ0402A560JXXAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402A560JXXAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0402A560JXXAC
Package:
0402
Datasheet:
Description:
56pF Ceramic Capacitor 5% 0402
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402A560JXXAC
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Length
    1mm