  • VJ0402A680JXBAC
VJ0402A680JXBAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402A680JXBAC
HK JDW NO:
877-VJ0402A680JXBAC
Datasheet:
VJ0402A680JXBAC
Description:
VJ 68pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402A680JXBAC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm