  • VJ0402D200MXXAC
VJ0402D200MXXAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402D200MXXAC
HK JDW NO:
877-VJ0402D200MXXAC
Datasheet:
VJ0402D200MXXAC
Description:
VJ HIFREQ 20pF 25V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402D200MXXAC
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm
  • Thickness
    609.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ HIFREQ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    20pF