  • VJ0402D360GLXAP
VJ0402D360GLXAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402D360GLXAP
HK JDW NO:
877-VJ0402D360GLXAP
Datasheet:
VJ0402D360GLXAP
Description:
VJ HIFREQ 36pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402D360GLXAP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ HIFREQ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    36pF
  • Length
    1.016mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm