  • VJ0402D3R0CLXAC
VJ0402D3R0CLXAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402D3R0CLXAC
HK JDW NO:
877-VJ0402D3R0CLXAC
Datasheet:
VJ0402D3R0CLXAC
Description:
VJ HIFREQ 3pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402D3R0CLXAC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3pF
  • Length
    1.016mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm