  • VJ0402D6R8DXXAP
VJ0402D6R8DXXAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402D6R8DXXAP
HK JDW NO:
877-VJ0402D6R8DXXAP
Datasheet:
VJ0402D6R8DXXAP
Description:
VJ HIFREQ 6.8pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402D6R8DXXAP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ HIFREQ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Length
    1.016mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm