  • VJ0402H331KXBAC31
VJ0402H331KXBAC31
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402H331KXBAC31
HK JDW NO:
877-VJ0402H331KXBAC31
Datasheet:
VJ0402H331KXBAC31
Description:
VJ 330pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402H331KXBAC31
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm