  • VJ0402Y102MXJAP
VJ0402Y102MXJAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402Y102MXJAP
HK JDW NO:
877-VJ0402Y102MXJAP
Datasheet:
VJ0402Y102MXJAP
Description:
VJ 1000pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402Y102MXJAP
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm