  • VJ0505D300GXPAJ
VJ0505D300GXPAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0505D300GXPAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ0505D300GXPAJ
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
VJ0505D300GXPAJ
Description:
VJ QUAD HIFREQ 30pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0505D300GXPAJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ QUAD HIFREQ
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    30pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm