  • VJ0603A150FXAAC
VJ0603A150FXAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A150FXAAC
HK JDW NO:
877-VJ0603A150FXAAC
Datasheet:
VJ0603A150FXAAC
Description:
VJ 15pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A150FXAAC
  • Length
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V