  • VJ0603A151JXBAC3L
VJ0603A151JXBAC3L
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A151JXBAC3L
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0603A151JXBAC3L
Package:
0603
Datasheet:
VJ0603A151JXBAC3L
Description:
150pF Ceramic Capacitor 5% 0603
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A151JXBAC3L
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    1.6mm