  • VJ0603A220DXBAC
VJ0603A220DXBAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A220DXBAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0603A220DXBAC
Package:
0603
Datasheet:
VJ0603A220DXBAC
Description:
22pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A220DXBAC
    Select All
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    No
  • Positive Tolerance
    2.2727%
  • Negative Tolerance
    2.2727%