  • VJ0603A271FXBAC
VJ0603A271FXBAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A271FXBAC
HK JDW NO:
877-VJ0603A271FXBAC
Datasheet:
VJ0603A271FXBAC
Description:
VJ 270pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A271FXBAC
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    270pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm