  • VJ0603A2R2DXAAC
VJ0603A2R2DXAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A2R2DXAAC
HK JDW NO:
877-VJ0603A2R2DXAAC
Datasheet:
VJ0603A2R2DXAAC
Description:
VJ 2.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A2R2DXAAC
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    920μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm