  • VJ0603A470KXCAP
VJ0603A470KXCAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A470KXCAP
HK JDW NO:
877-VJ0603A470KXCAP
Datasheet:
VJ0603A470KXCAP
Description:
VJ 47pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A470KXCAP
  • Length
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    200V