  • VJ0603A560JFAAO
VJ0603A560JFAAO
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A560JFAAO
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0603A560JFAAO
Package:
0603
Datasheet:
VJ0603A560JFAAO
Description:
56pF Ceramic Capacitor 5% 0603
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A560JFAAO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56pF