  • VJ0603D2R2CEBAI
VJ0603D2R2CEBAI
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603D2R2CEBAI
HK JDW NO:
877-VJ0603D2R2CEBAI
Description:
VJ HIFREQ 2.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603D2R2CEBAI
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2.2pF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm