  • VJ0603D361GXXAR
VJ0603D361GXXAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603D361GXXAR
HK JDW NO:
877-VJ0603D361GXXAR
Datasheet:
VJ0603D361GXXAR
Description:
VJ HIFREQ 360pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603D361GXXAR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    360pF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm