  • VJ0603D510MXXAP
VJ0603D510MXXAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603D510MXXAP
HK JDW NO:
877-VJ0603D510MXXAP
Datasheet:
VJ0603D510MXXAP
Description:
VJ HIFREQ 51pF 25V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603D510MXXAP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ HIFREQ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    51pF
  • Length
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm