  • VJ0603D6R2BXPAJ
VJ0603D6R2BXPAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603D6R2BXPAJ
HK JDW NO:
877-VJ0603D6R2BXPAJ
Datasheet:
VJ0603D6R2BXPAJ
Description:
VJ HIFREQ 6.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 47943
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603D6R2BXPAJ
    Select All
  • Thickness
    939.8μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    6.2pF
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm