  • VJ0603D8R2DLPAJ
VJ0603D8R2DLPAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603D8R2DLPAJ
HK JDW NO:
877-VJ0603D8R2DLPAJ
Datasheet:
VJ0603D8R2DLPAJ
Description:
VJ HIFREQ 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603D8R2DLPAJ
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Length
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm