  • VJ0603D910GXCAR
VJ0603D910GXCAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603D910GXCAR
HK JDW NO:
877-VJ0603D910GXCAR
Datasheet:
VJ0603D910GXCAR
Description:
VJ HIFREQ 91pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603D910GXCAR
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VJ HIFREQ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    91pF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm