  • VJ0603Y561KXCAB
VJ0603Y561KXCAB
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603Y561KXCAB
HK JDW NO:
877-VJ0603Y561KXCAB
Datasheet:
VJ0603Y561KXCAB
Description:
VJ 560pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603Y561KXCAB
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm