  • VJ0603Y562MXBAC
VJ0603Y562MXBAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603Y562MXBAC
HK JDW NO:
877-VJ0603Y562MXBAC
Datasheet:
VJ0603Y562MXBAC
Description:
VJ 5600pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603Y562MXBAC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    5600pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm