  • VJ0805A122JXAAT
VJ0805A122JXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A122JXAAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0805A122JXAAT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1.2nF Ceramic Capacitor 5% 0805
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A122JXAAT
  • Package / Case
    0805
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    2mm