  • VJ0805A221KFBMT
VJ0805A221KFBMT
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A221KFBMT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0805A221KFBMT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A221KFBMT
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C