  • VJ0805D0R3BXPAJ
VJ0805D0R3BXPAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805D0R3BXPAJ
HK JDW NO:
877-VJ0805D0R3BXPAJ
Datasheet:
VJ0805D0R3BXPAJ
Description:
VJ HIFREQ 0.3pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805D0R3BXPAJ
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VJ HIFREQ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.3pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm